شبکه های مجازی2

خواستم نظرم را درباره شبکه های مجازی در زیر نظر یکی از دوستان عزیز بگذارم که منصرف شدم...

ترجیح می دهم تا حد امکان ـ که شده است تا امروزـ وارد شبکه های مجازی خارجی نشوم. به نظرم استفاده از این ابزار این مضررات را دارد:

1- به شدت وقت گیر است.

2- از لحاظ علمی، آدم را تأمین نمیکند و اطلاعاتی که می گیریم، به دلیل حجم بالا، سریع فراموش می کنیم و چیزی یادمان نمی ماند.

3- اسمش احوالپرسی است و نزدیک شدن و باخبرشدن، اما در اصل ماجرا، آدم ها را تنهاتر می کند، چون دیگر با هم نیستند، با هم حرف نمی زنند، حتی صدای هم را نمی شنوند. (در مورد اقوامی که خارج از کشور هستند، وضعیت فرق می کند...)

4- و این نکته اش برایم از همه مهم تر است، استفاده از این ابزار، بازی کردن در زمین دشمن است. این ابزارها جاسوسی است، آن ها دارند یک حجم کامل از اطلاعات ما، شامل دوستان، علایق و سلایق، ارتباطات، عکس و... ما را خیلی راحت در اختیار می گیرند و همه جور استفاده ای می شود از آن کرد. من ترجیح می دهم تا حد ممکن پازل دشمن را تکمیل نکنم.

1.4- به ازای هر کاربر در این شبکه ها، سهام این شرکت ها افزایش پیدا می کند و یعنی حضور بیشتر من، تولید محتوای دینی، باعث می شود که سهام آن شرکت افزایش پیدا کند و سودآوری بیشتری داشته باشد، ما با دین و محتوای دینی، داریم آب به آسیاب دشمن می ریزیم... (نکته ای که خانم فاطمی در نظرشان گفتند...) سعی می کنم در حد خودم به اقتصاد دشمن کمک نکنم.

5- الان فقط یک شبکه را عضو هستم، آن هم شبکه مجازی طلاب، که همه چیزمان در آن است، از انتخاب واحد و پایان نامه و... و عملا همه باید عضو باشند. همین... اگر زمانی شبکه های داخلی تقویت شدند، احتمال زیاد حسب نیاز، واردش می شوم.

همین. :)

فاطمه فاطمی
استادی راجع به استفاده کردن یا نکردن از این شبکه ها برامون گفتند اگه اون دنیا جنازه چند شهید فلسطینی رو بزارن جلوتون و بگن اینها با پولی که شما با استفاده از این شبکه ها به جیب دشمن ریخید کشته شدن چه جوابی دارید؟! اگه میتونید بگید باشه، در ازای دادن این تلفات، من فلان قدر هم فتوحات داشتم، فعالیتتون رو ادامه بدید و اگر نمیتونید با اطمینان این جواب رو بدید کنار بکشید... قربونتون، دیگه تو متن پست که نام بردن نمیخواست! حق کپی رایت نظرات که محفوظ نیست! D:
سلام...
چقدر جواب خوبی بود فاطمه جان! دلم آروم شد... :) خیالم هم راحت شد. می خواستم بگم یک دوست عزیزی این نکته رو یادآوری کردند و من اینقدرها هم آدم باسوادی نیستم. و دوم اینکه اگر کسی بعداً مطلب و نظرات رو خوند، فکر نکند شما آدم بی سوادی بودی که دقیقاً اون چیزی رو که من تو متن آوردم رو در نظرات تکرار کردید... :)
 وحالا فکر می کنم این استدلال در خریدن هر جنس خارجی هم دقیقاً مصداق پیدا می کند! هر جنسی، خصوصاً تولیدات کشورهایی که رسماً با ما دشمن اند... :|
ابر
با فضای مجازی چه کنیم؟/حجت الاسلام علیرضا پناهیان

http://bayanmanavi.ir/post/1688

سلام علیکم
بنده خیلی تا حالا پای صحبت های حاج آقا نشستم و استفاده کردم، اما دلیل نمیشه همه حرفاشون رو قبول داشته باشم. شاید ایشون و کانال هاشون تأثیر خیلی خوبی بذارن، اما می دونم حضور بنده در این سبکه ها، فقط باعث می شه سودش بره تو جیب دشمنان نظام...
سا قی
مگر وقتی در جنگ خودمان توان تولید سلاح را نداشتیم و از کشورهای دیگر می خریدیم سهام انها بالا نمی رفت
الکلام الکلام
جنگ نرم است و چاره راه اندازی شبکه ملی 
این شبکه ها بیشتر ماهیت تذکری دارند و از این جهت مفیدند نه مطالعه ای
شما کجا یک منبر پیدا می کنید که ۱۰هزار یا ۱۰۰هزار یا کم و بیش پای حرفت بنشینند
یک کلیپ تاثیر گذار
یک جمله 
اینها ارزش دارد
هدایت انسانها ارزش دارد
سلام علیکم...
واقعا اینها با هم مقایسه نمی شود...
بحث اول که گفتم این بود که آن اطلاعاتی که از شبکه های مجازی گرفته می شوند، فقط اثر لحظه ای دارند و ماندگار نیستند....
فاطمه فاطمی
سلام
با همه ی موارد به همین ترتیب ذکر شده موافقم :)

البته من هرچند محدود، قبلا از این نرم افزار ها استفاده می کردم. ولی به مرور دیدم:
میزان کتاب خواندنم کمتر شده است. (مورد1)
مطالب این شبکه ها حتی اگر خیلی علمی و معرفتی هم باشند، به هیچ وجه تاثیری که آدم از یک کتاب می گیرد را ندارند. به همین دلیل با کسانی که فکر می کنند با تاسیس کانال یا داشتن گروه، دارند قدم بزرگی را در جهت کار فرهنگی و معرفتی برمی دارند به شدت مخالفم. (مورد2)
از این عزیزم و جانم ها که آدم های حقیقی در دنیای مجازی به آدم می بندند متنفرم. از این که شخصیتی خجالتی در دنیای مجازی کلی پرشور و پرطرفدار است. از این که آدم ها دورو باشند. از اینکه برای دنیای مجازی زندگی کنند. از اینکه لذت لایک گرفتن عکس خانودگیشان در طبیعت برایشان بیشتر از لذت یک روز خوش با خانواده در طبیعت باشد و ... (تقریبا مورد3)
فارغ از بحث جاسوسی، حضور در این شبکه ها برای دشمن منفعت مالی دارد. من حتی اگر به موثر بودن فعالیتم در این نرم افزارها ایمان داشته باشم، بازهم با کمی سبک سنگین کردن آدم می بیند نمی ارزد. (مورد4)

البته کارکردن با این نرم افزارها برای خارجی ها یا به قول استادی، یتیمان امام زمان، آن هم توسط افراد کاربلد را استثنا می دانم.
علیک سلام  دوستم.
ممنونم
بابت مورد 4 واقعا ممنون، خاطرم نبود...
چقدر خوشحالم یک همفکر پیدا کردم. یک نفس عمیق! :)
سا قی
۱.بسته به تنظیم وقت خود فرد دارد ولی جذابیتش بالاست قبول دارم .
۲.قرار نیست اصلا اینجا ما علم آموزی کنیم .ودر ضمن حجم دریافتی نیز در اختیار خود شماست که عضو مثلا چند کانال باشید یا...
۳.در این مورد با شما موافقم حس نزدیکی مجازی کاذب به ادم می دهد و آدم با رفقایی که شاید حس می کرد اگر ببیندشان ساعتها حرف دارد در یک محیط بدون کلامی زندگی می کند چون حس می کند هر وقت بخواهد در دسترس است و...
۴.همین اینترنت که الان دارید به وسیله آن مطلب میگذارید یا آن سیستمی که پشت آن نشسته اید از ابزارهای دشمن هستند. ماجرای رله کردن اطلاعات سی پی یو های اینتل و...
بهر حال  ابزار دشمن است که نمی توان رهایش کرد 
ورود کنید و تولید محتوا کنید ان طوری که انها مخالفند مثلا ببینید گاه و بی گاه اینستا گرام صفحه حضرت امام یا سید حسن یا...را فیلتر می کند
ماهم با اصالت اینها مشکل داریم مثل جنگ و لی وقتی شروع شد 
مجبوریم به ایستیم
۵.سال هاست در حسرت شبکه ملی اطلاعات داخلی هستیم
موید باشید

سلام علیکم...

2- همان 5% اطلاعات هم حداکثر ظرف یک روز فراموش می شود... سابقه +G را دارم.
4- باشه، ولی دیگر خیلی تو تلگرام همه چیز رو  داریم می دیم دست دشمن... نکته ای که خانم فاطمی اشاره کردند را خاطرم نبود. اینکه به ازای هر کاربر در این شبکه ها، سهام این شرکت ها افزایش پیدا می کند و یعنی حضور بیشتر من، تولید محتوای دینی، باعث می شود که سهام آن شرکت افزایش پیدا کند و سودآوری بیشتری داشته باشد، ما با دین و محتوای دینی، داریم آب به آسیاب دشمن می ریزیم...
5- حسرت را موافقم، بسیار...

ممنون و همچنین.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
در این دوره زمانه، همه معانی تغییر یافته.
روزگاری که همه می خواهند شبیه کس دیگری باشند. ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود قیاس می کنند.
بعضی ها را دیگر نمی توان زن نامید.
بعضی زنانگی هایشان را گم کرده اند.
یا گذاشته اند داخل پستو
گروهی دیگر از زن بودن، یک قاب یادگاری دارند، شاید هم آلبوم خاطره، شاید...
اینجا به حکم عقل، قلم نویسی هایش رنگ و بوی زنانه گرفته، با چاشنی اخلاص، ان شاءالله.
ورود آقایان آزاد است... کلیک رنجه می کنید:)
Designed By Erfan Powered by Bayan