معجزه مداد سیاه

اپیزود1: کلا رنگ مشکی رو جز برای چادر نمی پسندم، توی هیچ چیزی... ترجیح می دهم تا وقتی مجبور نیستم از مشکی در هیچ چیز و هیچ کجا استفاده نکنم.این همه رنگ و ظرافت و زیبایی، چرا بروم سراغ رنگی که همیشه از آن برای بیان ظلمت و گمراهی و... استفاده می شود... وقتی نوری وجود ندارد.

اپیزود: رنگ آمیزی فقط سرگرمی بچه ها نیست. یکی دوهفته ای است با فضای جدیدی آشنا شدم با عنوان: رنگ آمیزی برای بزرگسال، و به تعبیر دقیق تر:
  coloring sheet for adult printable یا حتی عبارت کوتاه : adult coloring یا coloring pages for adults هم تایپ کنید به کلی طرح می رسید که کشیده شدند برای اینکه بزرگسالان رنگ آمیزی کنند. اینکه عبارت انگلیسی اش را به کار بردم از آن جهت است که این روش در ایران متولی خاصی ندارد. اکثر طرح ها وایده ها خارجی است و یکی دوتا موسسه و سایت هم با همان کارهای خارجی، چاپش و کتاب کردنش برای خودشان پول در می آورند و آخرش هم ادعای عدم کپی رایت و... را دارند. بماند که تقریبا همه طرح هایشان از طرح های آزاد خارجی ها برداشته شده و اینها زحمتی جز چاپ نکشیدند.

اپیزود: با اینکه بعد از کلی گشتن و غرق شدن در دنیای طرح و رنگ و ساعت ها دیدن طرح های زیبا و دلنشین، به این نتیجه رسیدم که طراحی بیش از نقاشی حس هنری ام را ارضا می کند، اما چندین طرح بدجوری وسوسه ام کرد که مدادرنگی هایم را بعد از مدت ها بیرون بریزم و خودم را ببرم در دنیای رنگی رنگی رنگی. با اینکه تقریبا از فضایی که زن در آن کشیده شده به دلیل استفاده ابزاری از جنس زن، معمولا نه خوشم می آید و نه سراغش می روم، اما اولین طرح انتخابی، دختر بچه ای است خوابیده زیر لحاف چهل تیکه... دو روزی زمان برد تا تمام شود. آخرش با اینکه سعی کردم کار را یکدست رنگ نکنم و کار سایه داشته باشد،  باز دیدم یک چیزی کم دارد، خیلی نگاه کردم...

بعد از کلی نگاه کردن، یکی دوتا گوشه را سیاه کردم، دیدم دقیقا چیزی است که می خواستم. مداد سیاه را برداشتم وتمام گوشه ـ کنار ها را با سیاه، کمی حجم دادم. سایه ای سیاه به جای آنکه کارم را خراب کند، هر چه پیش رفتم، می دیدم بیشتر کار را جان می دهد و به رخ می کشد.

وای، چقدر معجزه سیاه دلنشین بود.


اینجا درباره کارهای هنری زیادی حرف زده ام، هر بار برادرانی که اینجا عبور می کردند، فقط تحسین می کردند و آخرش با احترام اشاره می کردند که این فضاها دخترانه است. اما این بار، این سرگرمی، یک هنر مشترک است. البته اگر هنوز دغدغه های زندگی مجال بدهد، کودک درون فرصت امتحان کردن داشته باشد.

و چند پیشنهاد و نکته اگر رفتید سراغ این کار:

1- اگر هوس کردید، بروید سراغ کارهای گرد و دایره مانند، کلمه ماندلا را سرچ کنید. ماندلا به طور کلی به هنری گفته می شود که از یک دایره آغاز می گردد و گسترش می یابد.

2- هر چه تنوع رنگی بیشتری داشته باشید، خب قشنگ تر است.

3- معمولا فقط از نوک تیز مدادرنگی به علت ظرافت کار می توان بهره برد، پس حتما تراش را بگذارید دم دستتان.

4- اگر به جای کاغذ سفید، از مقوای نازک استفاده کنید، به نفعتان است. به دلیل حجم زیاد رنگ، ممکن است کاغذ تحمل نداشته باشد.

5- سراغ کتاب های فروشی ایرانی نروید، خودتان اگر طرح تان را انتخاب کنید، به مراتب زیباتر است و دوست داشتنی تر.

6- از روان نویس با نوک نمدی هم می توان برای پررنگ کردن بعضی از نقاط و سایه زدن بهره برد.

7- برای کم کردن استرس پیشنهاد می شود. امتحان کردنش نه ضرر مادی دارد ونه معنوی، یک صفحه پرینت است و ابزار رنگ آمیزی که در همه خانه ها پیدا می شود. :)

  • ۱۳۱
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
در این دوره زمانه، همه معانی تغییر یافته.
روزگاری که همه می خواهند شبیه کس دیگری باشند. ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود قیاس می کنند.
بعضی ها را دیگر نمی توان زن نامید.
بعضی زنانگی هایشان را گم کرده اند.
یا گذاشته اند داخل پستو
گروهی دیگر از زن بودن، یک قاب یادگاری دارند، شاید هم آلبوم خاطره، شاید...
اینجا به حکم عقل، قلم نویسی هایش رنگ و بوی زنانه گرفته، با چاشنی اخلاص، ان شاءالله.
ورود آقایان آزاد است... کلیک رنجه می کنید:)
Designed By Erfan Powered by Bayan